Naši hosté

ZUZANA HLOUŠKOVÁ

"Testováno na vlastních dětech," látkové pleny Bamboolik

Zuzku na mateřské vyděsila přestava odpadu z jednorázových plínek, tak si vymyslela vlastní látkové pleny. Jak Zuzka říká: „Každá drobná změna se počítá.“ Dnes už firma Bamboolik funguje 6 let, mají za sebou různá ocenění a šijí hlavně v chráněných dílnách. Prostě myslí na své okolí.

Přečtěte si zkrácený rozhovor v našem BusinessTalk MagazínuJIŽ BRZY

KATKA TRÁVNÍČKOVÁ

Vedla ostravský Impact Hub, dneska otevírá vlastní školku - zakladatelka školičky Šídlo.

Katka je neobyčejná žena. Před pát lety vedla ostravský Impact Hub, dneska otevírá vlastní školku ve stylu montessori. Pro školičku s manželem vlastními silami (a za pomocí dvouletého syna Toníka) zrekonstruovali starší dům v Ostravě-Hrabové. Celý prostor školky je z přírodních materiálů a cílem je, aby byly děti spokojené a samostatné, na vše měly dostatek času a hrály si převážně venku.

Přečtěte si zkrácený rozhovor v našem BusinessTalk MagazínuJIŽ BRZY

DOMINIK ČERMÁK A JAN ŠEVČÍK

S láskou ke dřevu, s úctou k Vašim vzpomínkám. Příběh Dřevěných fotoalb

Dominik a Honza tvrdí, že každý člověk zanechává na světě svou unikátní stopu, své vzpomínky, energii a vášeň. Přetechnizovaná doba nám sice umožňuje pořídit snímek kdykoli se nám zamane, ale… Až jednou budete vnoučkům ukazovat, jaké bylo vaše dětství, vzpomínat, jak šli vaši puberťáci poprvé do školy nebo jaké kolosální úlovky přinesl tatínek domů, když byl na rybách… Nevytáhnete paměťovou kartu, ale dřevěné fotoalbum. Je to příběh o návratu k tradicím i v dnešní „technologické“ době. Mohou mít vůbec úspěch a proč se do toho pustili?

Přečtěte si zkrácený rozhovor v našem BusinessTalk MagazínuJIŽ BRZY

MATĚJ MURÍN A MARTIN DOLEŽAL

Přírodní drink Erebos - příběh dvou studentů, co šli za svým snem

Matěj a Martin odešli z vysokých škol a vrhli se na alchymistické experimenty. Začali na půdě, dále pokračovali ve vlastnoručně přestavěné garáži a dopracovali se až do profesionální výroby nápojů. Vše pro to, aby stvořili nápoj, který v České republice ani jinde ve světě nemá obdoby jak svým účinkem, tak svou chutí.

Přečtěte si zkrácený rozhovor v našem BusinessTalk MagazínuJIŽ BRZY

IVAR MESENSKÝ A ONDŘEJ HAVLÍČEK

Příběh unikátního přístupu k náboru klíčových zaměstnanců od WOLF HUNT

Ivar se s Ondrou pohybují v náboru již od roku 2011. Před 2 lety společně založili headhunterskou kancelář WOLF HUNT, která se zaměřuje na nábor klíčových odborníků v IT, HR, marketingu, obchodu a financích. V roce 2017 měli 84% úspěšnost v náboru a spustili svůj další projekt – platformu Deer Park, jenž pomáhá propojovat partnerské firmy se skrytým talentem na pracovním trhu. Díky jejich přístupu jsou na trhu unikátem.

Přečtěte si zkrácený rozhovor v našem BusinessTalk MagazínuJIŽ BRZY

Zuzana Bílková

Finalistka soutěže Žena roku 2018, která zachránila manufakturu Batex vyrábějící přikrývky.

Zuzčina firma vyrábí už 8 let v Beskydech přírodní vlněné přikrývky. Kde vzala odvahu pro odkup firmy, která se zavírala? Jak se jí daří být matkou tříleté dcery a zároveň majitelkou firmy? Sama říká, že dcera Agáta ji naučila pracovat efektivněji.
Zuzka je finalistkou soutěže Žena roku 2018 v kategorii Byznys. Firmu Batex převzala v roce 2010, aniž by měla jakékoliv zkušenosti s podnikáním.

Přečtěte si zkrácený rozhovor v našem BusinessTalk MagazínuJIŽ BRZY

Karolína Kilhofová a Denisa Zmeškalová

Cestovat a ukazovat tak ostatním, že to lze. Co se skrývá za příběhem dvou mladých cestovatelek?

Chtěly cestovat a tak se rozhodly jít si za tím. Denisa a Karolína projely už 30 zemí a ve svém tažení pokračují dále. Mají plány na další země. Kam to bude a kolik jich chtějí zvládnout letos? Zároveň tak chtějí ukázat ostatním, že to lze.

Přečtěte si zkrácený rozhovor v našem BusinessTalk MagazínuJIŽ BRZY

Jakub Kováč

Singapur, hory, vyfoť a sdílej...

Vyfotíme to, budeme sdílet a prodáme to. Je vám to povědomé? Pozvání přijal Jakub Kováč, Head of Central Europe v Letgo. Žil v Singapuru, „lozí“ po horách, což je vidět i dle jeho „cover“ fotky. Co dělal v Singapuru, pomáhá mu lození po horách v byznysu a jak se ke své pozici dostal? To vše se budu chtít dozvědět přímo od Jakuba Kováče.

Přečtěte si zkrácený rozhovor v našem BusinessTalk MagazínuJakub Kováč

Petra Pachlová

Příběh dvou mladých žen, které inspirují své okolí. Dnes Pomáhám.

Petra a Míša moc dobře chápou, že inspirace k činům je velmi důležitá a právě proto založili organizaci Dnes pomáhám. Samy říkají, že je to místo, kde se dozvíte, jak a komu můžete pomoci. Dnes pomáhám sdílí zajímavé akce, události a hezké činy jak větších organizací, tak i obyčejných lidí. Pořádají i akce vlastní, kterými se vždy rozhodnou pomoci konkrétnímu člověku nebo organizaci. Přestože jsou jejich činy v řádu peněz oproti velkým nadacím relativně malé, ohlas od lidí je velký, protože reálně vidí, komu pomohli a mají tak ze svého skutku radost. Pokud se ptáte, co to má společného s podnikáním. Je to právě ta inspirace, budování značky a mnoho dalšího.

Přečtěte si zkrácený rozhovor v našem BusinessTalk MagazínuPetra Pachlová

Ivo Gondek

Hutní inženýr, který prodal Tiramisu až k založení rodinné firmy Ollies.

Ukázka, že můžete udělat chyby, poučit se a jít dál. Hledat a zkoušet, až k momentu kdy se to povede. Vyzkoušel mnoho druhu podnikání, až přišel okamžik, kdy se to povedlo. Zákusky a rodinná firma Ollies. Co jej vedlo k tomu mít svůj podnik, jaká motivace byla k tomu, aby našel a uspěl.

Přečtěte si zkrácený rozhovor v našem BusinessTalk MagazínuIvo Gondek

1234